Od redakcji

"Wesoły nam dziś dzień nastał..." - śpiewamy w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych. Chcielibyśmy, aby ten kwietniowy numer towarzyszył Państwu w dniach świątecznej radości i wypoczynku oraz pozostawił miłe wspomnienia.

Święta Wielkanocne to czas rodzinnych spotkań, może więc warto przy świątecznym stole porozmawiać o zwyczajach i tradycjach, aby nie odeszły w cień zapomnienia, a w galerii Tadeusza Ociepki przeżyć piękne chwile wpatrując się tym razem w malarstwo olejne na płótnie. Na łamach tego numeru "Echa" pragniemy również podzielić się refleksjami po spotkaniu krakowskich limanowian, którzy odnieśli życiowy sukces i chętnie wracają do korzeni.

U progu wiosny szczególnie cieszy fakt, że w Limanowej jest tak wielu ludzi otwartych na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych, czego dowodem może być 10-lecie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz liczny udział mieszkańców w wystawie "owoców" pracy ich uczestników. Warto również dowiedzieć się o wrażliwości społeczeństwa powiatu limanowskiego, który mimo trudnych własnych warunków ekonomicznych rozumie potrzeby służby zdrowia i dzięki swej ofiarności, w darze serca, wspiera ją poprzez zakup nowych karetek.

W związku ze zbliżającym się referendum na temat naszego członkostwa w Unii pragnęliśmy przybliżyć Państwu ten temat, aby w czerwcu każdy mógł opowiedzieć się "za" lub "przeciw". Problem Unii Europejskiej był również głównym tematem na spotkaniu przedstawicieli prasy lokalnej z terenu całej Polski. Przybliżamy Państwu przebieg tego spotkania i z przyjemnością informujemy, że nasz miesięcznik zaprezentował się godnie. Na łamach tego numeru "Echa" prezentujemy sukcesy małych i średnich przedsiębiorstw, działających na naszym terenie, mając nadzieję, że to ich rozwój stworzy warunki do zmniejszenia bezrobocia.

Mimo trudnych chwil, jakie obecnie przeżywamy w związku z wydarzeniami w Iraku, wracamy do historii narodu polskiego pragnąc przypomnieć, jak trudno było dojść do wolności i demokracji, żyć bez przemocy, kierując się zasadami, które zawsze, a szczególnie dzisiaj głosi nasz rodak Jan Paweł II.

Wiosną prawie każdy z nas czuje potrzebę zmian. Dlatego zwracamy się z prośbą o listy, w których podpowiecie nam Państwo czym możemy Was zainteresować, co Was ciekawi, co bulwersuje, o czym chcielibyście przeczytać. Dołożymy wszelkich starań, aby udowodnić, że warto być naszym czytelnikiem.

Pozostawiamy Państwa w uroczystym i miłym nastroju.
W imieniu całego zespołu życzymy na dwa dni świąt największej nadziei ludzkości mnóstwa świątecznej i wiosennej radości.