Okrągły Jubileusz

- Piękne Świętowanie


Kilkakrotnie w naszej gazecie pisaliśmy o Warsztatach Terapii Zajęciowej działających przy PHPU "Ima" w Limanowej, a powstałych, z inicjatywy pani Ireny Szumańskiej-Wrona. Towarzyszyliśmy uczestnikom tych zajęć zarówno w czasie pracy w ich budynku, jak również podczas prezentacji i wystaw w gościnnych salach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Tym razem wystawa zorganizowana w galerii MBP jest szczególna, bo jubileuszowa, podsumowująca 10 lat "twórczych zmagań osób niepełnosprawnych z materią plastyczną, muzyką, pięknym słowem, barwą i kształtem, dźwiękiem i światłem".

Wśród prac przedstawianych na wernisażu znajduje się tkanina, pięknie tkane gobeliny, serwety, wyszywane i haftowane obrazy, rysunki i szkice powstające w pracowni plastycznej. Wzrok przyciągają ciekawe wyroby ceramiczne i drewniane oraz barwnie malowane szkło. Interesujące są także propozycje świątecznych kompozycji i innych wyrobów rękodzielniczych. W otoczeniu barw i kolorów jest ciepło i przyjaźnie.

Prace prezentowane na wystawie zachwycają swą różnorodnością, pomysłowością i wykonaniem. Odnosi się wrażenie, że w tej bogatej krainie sztuki zacierają się różnice między osobami niepełnosprawnymi i ludźmi zdrowymi. Właśnie w tym zaczarowanym świecie jest szansa na pełną integrację dwóch środowisk.

Małgorzata Ociepka