KOLĘDA MISYJNA 2002

"EKOLO - WAWAHUASI"

Misyjne kolędowanie w Parafii Matki Boskiej Bolesnej staje się tradycją. 26 grudnia w święto Św. Szczepana już po raz czwarty rozesłani przez Ks. Prałata Józefa Porębę Kolędnicy Misyjni odwiedzali domy, aby zanieść radość Bożego Narodzenia i Boże błogosławieństwo mieszkańcom Limanowej, Mordarki i Starej Wsi-Woli.

W tym roku dzieci kolędowały w strojach św. Józefa, Maryi, dziecka Afryki, Peru i Boliwii. Każde z nich posiadało identyfikator osobisty potwierdzający zorganizowane Misyjne Kolędowanie. Śpiewali kolędy, wypowiadali życzenia, umieszczali na drzwiach błogosławieństwo C + M + B (Christus mansionem benedicat co oznacza niech Chrystus błogosławi temu domowi) i zostawiali na pamiątkę symboliczną gwiazdkę - dar wdzięczności za złożoną ofiarę i znak łaski wiary w Jezusa Chrystusa, którą otrzymali i którą się z radością dzielili.

Przyjmowani byli przez mieszkańców Limanowej z otwartym sercem i ogromną życzliwością.

Ofiary zebrane przez Kolędników Misyjnych zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Republice Konga w misji Oyo, gdzie pracują tarnowscy księża: Józef Piszczek, Tomasz Atłas, peruwiańskim dzieciom w slumsach parafii Huachipa, gdzie pracują księża: Henryk Chlipała i Paweł Paździoch oraz dzieciom z Boliwii w Santa Cruz w dzielnicy Cortez.

Do tej wspaniałej akcji z wielkim entuzjazmem i zapałem włączyła się młodzież i dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej, tworząc 15 zespołów kolędniczych pod kierunkiem s. Stanisławy Julisz i katechetki Marty Kędroń, a także grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Mordarce przygotowana przez katechetkę Elżbietę Trojanowską. Ogółem włączyło się 80 dzieci.

W organizowaniu całej akcji Kolędników Misyjnych (przygotowanie strojów, gwiazd, skarbonek i towarzyszenie dzieciom w kolędowaniu) odpowiedzialnej za jej przeprowadzenie s. Stanisławie, nieocenioną pomocą służyli rodzice kolędujących dzieci, młodzież ze szkół średnich i państwo Zającowie. Bez ich ofiarnej pomocy akcja ta nie mogłaby być przeprowadzona. Stąd ogromna wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie Kolędy Misyjnej.

Tym, którzy przyjęli pod swój dach Kolędników Misyjnych, niech Bóg wynagrodzi obfitością swej łaski. Jak mówi jeden z kolędników:

"Żeście nas w dom dziś przyjęli składamy podziękę.
Niech wam Jezus błogosławi i weźmie w porękę"

s. Stanisława Julisz RM

Zwycięska grupa kolędnicza - III miejsce w Diecezjalnym Konkursie na najładniejszy strój Kolędników Misyjnych

Zwycięska grupa kolędnicza - III miejsce w Diecezjalnym Konkursie na najładniejszy strój Kolędników Misyjnych

Ks. Bp Wiktor Skworc i s. Stanisława Julisz wśród kolędników

Ks. Bp Wiktor Skworc i s. Stanisława Julisz wśród kolędników

Kolędnicy Misyjni przed Bazyliką MB Bolesnej w Limanowej

Kolędnicy Misyjni przed Bazyliką MB Bolesnej w Limanowej